wtorek, października 25, 2011

Cień wiatru

Jedna książka może zmienić życie człowieka....
 
Dzisiaj chciała polecić książkę "Cień wiatru", którą napisał Carlos Ruiz Zafon. Książkę tą przeczytałam już jakiś czas temu i jest naprawdę świetna. Czyta ją się jednym tchem, jest bardzo interesująca i ciekawa. Zawiera bogate opisy i warto dodać, że jest światowym bestsellerem. Czytając ją i zmierzając do końca to ma się takie, że aż szkoda, że się kończy. Ja osobiście byłam bardzo zachwycona "Cieniem wiatru". Powieść tą przetłumaczono na 30 języków i wydano w 40 krajach oraz wielokrotnie nagrodzono.
Miejsce akcji toczy się w Barcelonie w drugiej połowie XX wieku.
Cmentarz Zapomnianych Książek, miejsce ukryte w samym sercu średniowiecznej części Barcelony. Letnim świtem 1945 roku uliczkami starego miasta dziesięcioletni Daniel Sempere podąża za ojcem - księgarzem i antykwariuszem - ku tajemnicy, która nieodwracalnie zawładnie jego życiem, ojciec prowadzi syna bowiem tam, gdzie znajdują schronienie książki zapomniane i przeklęte.
Zgodnie z tradycja rodzinną chłopiec musi wybrać dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów wybiera Cień wiatru nieznanego nikomu Juliana Caraxa.
Mijają lata... Zauroczony powieścią, Daniel próbuje odnaleźć inne książki Caraxa, ale okazuje się, że niemal wszystkie zostały spalone, a komuś bardzo zależy na zniszczeniu ostatniego egzemplarza. Daniel za wszelką cenę chce odkryć sekret autora, nie podejrzewając, że rozpoczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. Będzie ona początkiem niezwykłych historii, wielkich namiętności, przeklętych i tragicznych miłości, rozgrywających się w cudownej scenerii Barcelony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)