środa, listopada 23, 2011

"Gra Anioła" - Carlos Ruiz Zafon

Kiedy następnym razem będziesz chciał uratować jakąś książkę nie ryzykuj życia...
Zaprowadzę cię do tajemnego miejsca gdzie książki nigdy nie umierają i nikt nie może ich zniszczyć.
W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej... Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek, by obdarować nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

Po przeczytaniu rewelacyjnej powieści Cień wiartu nie Mogłam się doczekać drugiej książki Zafona. Podobnie jak "Cień Wiatru", "Gra Anioła" to wspaniała, wciągająca powieść napisana w pięknym stylu i ciekawym językiem. Jej akcja toczy się w mrocznej Barcelonie i również jak 'Cień Wiatru 'zawiera ona w sobie dramatyczna miłość, tajemnice, groze i tajemne mroczne moce. Bardzo podobała mi się ta książka, genialna proza - polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)