sobota, grudnia 17, 2011

"Kolekcjonerzy tajemnic" David Baldacci

Tytuł: Kolekcjonerzy tajemnic
Autor: David Baldacci
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania:2008
Liczba stron: 430
Moja ocena: 4/6

Kapitalny thriller pióra Davida Baldacciego, pisarza i prawnika w jednej osobie z racji swojego wykształcenia i uprawianego gatunku literackiego jest często porównywany z Johnem Grishamem. Sławę przyniósł mu debiutancki thriller Władza absolutna  , sprzedany w ponad dwu stumilionowym nakładzie i sfilmowany przez Clinta Eastwooda. Powieści Baldacciego regularnie goszczą na amerykańskich i europejskich listach bestsellerów.         

Roger Seagraves właśnie się przekwalifikował - z zabójcy pracującego dla rządu USA stał się handlarzem najbardziej dochodowym towarem na świecie, czyli informacją. Kryterium doboru klientów są pieniądze. Niestety, interes wcale nie idzie gładko i Roger musi zlikwidować przedstawiciela Izby Reprezentantów, dyrektora działu dzieł rzadkich w Bibliotece Kongresu. Nie wie, że niewinny z pozoru bibliotekarz, Caleb Shaw, należy do tajemniczego Klubu Wielbłądów. Operacja szpiegowska Seagravesa zawiśnie na włosku, gdy całe towarzystwo włączy się do akcji... A gdy dołączy do nich Annabelle, która okradła właśnie ładną sumkę właścicielowi kasyna odpowiedzialnemu za śmierć jej matki, atmosfera stanie się naprawdę gorąca.

Dobra książka sensacyjna, treść też dobra, ciągle coś się dzieje, szybko czyta się. Mankamentem według mnie jest to, że w książce są dwa wątki, które w jakiś sposób łączą się, ale jeden z nich nie jest do końca rozwiązany. Chyba autor planuje ciąg dalszy w następnej książce :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)