sobota, czerwca 29, 2013

Zapowiedzi książkowe - Lipiec 2013

"Przystań na końcu świata"
Francesca Brill
Wydawca Prószyński Media


"Pasjonująca powieść oparta na losach dziennikarki Emily Hahn w okupowanym Hongkongu w czasach drugiej wojny światowej, uznana przez "Spectator" za książkę roku.
Lato 1940 roku. Stevie Steiber, młoda amerykańska dziennikarka w Hongkongu, nie przejmuje się trwającą w Europie wojną. Chociaż marzy o poważnym pisarstwie, dni upływają jej głównie na zbieraniu plotek i chodzeniu na przyjęcia. Jishang, jej chiński znajomy, próbuje przeciągnąć Stevie na właściwą stronę dziennikarskiej barykady i angażuje ją w działalność swojego opiniotwórczego, kontrowersyjnego pisma.
Major Harry Field został wysłany przez jej Królewską Mość do śledzenia podejrzanej aktywności na terenie kolonii. Intryguje go tajemniczy Jishang, lecz piękna korespondentka budzi w nim nie mniejszą fascynację. Z chwilą ataku Japończyków kipiący życiem, urokliwy i dekadencki Hongkong pokazuje swoje straszne wojenne oblicze. Jak daleko posuną się szpieg i dziennikarka, by zapewnić sobie bezpieczeństwo?"


"Kocham Nowy Jork"
Isabelle Lafléche
Wydawnictwo Literackie


"Catherine, trzydziestoletnia prawniczka z Paryża, rozpoczyna pracę na Wall Street w nowojorskim oddziale swojej firmy. Szybko przekonuje się, że biurowe życie pełne jest dworskich intryg. Złośliwe zlecenia koleżanek z pracy, drobne wpadki, podejrzane spojrzenia – we wszystkich kłopotach nie zawodzi jej optymizm i perfumy Diora w torebce.  Kocham Nowy Jork to dynamiczna, wciągająca opowieść o nowoczesnej kobiecie, która zdobywa wielki świat. Jak to robi? Przede wszystkim nigdy nie przestaje być sobą.
 
Książka Laflèche (wziętej prawniczki, która postanowiła rzucić karierę bizneswoman) to jednocześnie zabawny i przenikliwy portret życia największych graczy na scenie Manhattanu. Kanadyjska pisarka ukazuje kulisy Wall Street – miejsca intryg i nieczystych zagrań.""Lekcje Madame Chic
Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu"
Jennifer L. Scott
Wydawnictwo Literackie


"Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu!
Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć à la française. Teraz czas na Ciebie!"
Urocza, zabawna i przydatna na co dzień… Wywarła niebagatelny wpływ na kobiety, które marzą o francuskim modelu życia, ale nie mają możliwości spędzenia roku w Paryżu. - „The New York Times”
 
Po części wyraz uznania dla słynnego paryskiego stylu życia, po części poradnik jak naśladować owo francuskie je ne sais quoi. - „The Daily Mail”"Nic do stracenia"
Lee Child 
Wydawnictwo Albatros
"Nadzieja i Rozpacz. Dwa miasteczka połączone dwudziestoma kilometrami nieuczęszczanej szosy gdzieś pośród pustynnych bezkresów Kolorado. I przemierzający je samotnie Jack Reacher, który chce tylko napić się kawy. Rozpacz okazuje się mało gościnnym miejscem. Bez żadnego powodu czterech osiłków próbuje wyrzucić Jacka z miasta. Policja odstawia go do granicy grożąc, że jeśli wróci, trafi do aresztu. Czy mieszkańcy czegoś się boją? Mają coś do ukrycia? Jeśli tak, to się przeliczyli. Bo Reacher nie ma nic do stracenia. Ani żadnych zahamowań. Dziwne zachowanie przedstawicieli lokalnej władzy wzmaga tylko jego determinację, by wyjaśnić ponure tajemnice, skrywane przez miasto i położony w pobliżu potężny zakład recyklingu złomu. Tajemnice, które mogą mieć związek z odległą wojną, w której giną tysiące ludzi. Jedynym sojusznikiem Jacka będzie młoda policjantka z Nadziei...""Literatura Greków i Rzymian"
Zygmunt Kubiak
Wydawnictwo Znak„To nie jest historia literatury. To jest opowieść o wędrówce i przygodach duszy wśród arcydzieł. Zapisana dla Czytelników, którzy chcą wybrać się w taką podróż.”
"Tak pisze sam autor o tej książce, dzięki której możemy poznać dzieła będące fundamentem literatury europejskiej. Od Homera i Hezjoda po Boecjusza Zygmunt Kubiak przybliża nam klasyczne dzieła, opatrując je błyskotliwym komentarzem, dzięki któremu możemy je w pełni zrozumieć i docenić."

"Warsztat zakazanych książek"
 (El taller de los libros prohibidos)
Eduardo Roca
Wydawca Albatros - Andrzej Kuryłowicz

Książka historyczna


"Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu"
John Steinbeck
 Wydawca Prószyński i S-ka

W „Nieznanemu bogu” i „Pastwiskach Niebieskich” powraca temat dwudziestowiecznej Kalifornii i jej mieszkańców – farmerów, którzy poszukują swojego miejsca w świecie, własnego kawałka ziemi, mierząc się z lękami i namiętnościami.
„Złota Czara” natomiast to historia młodzieńca, który zafascynowany opowieściami o podróżach, przygodach i bogactwie, postanawia opuścić rodzinny dom i zostać korsarzem. Pewny siebie, z mnóstwem pomysłów, lecz bez doświadczenia, zaciąga się na statek płynący do Indii. Oszukany, trafia w końcu na Barbados, gdzie jako niewolnik planuje swoją dalszą przyszłość. Za wszelką cenę pragnie zostać pierwszym, który posiądzie tajemniczą piękność, La Santa Roja, i podbije opływającą w złoto i inne kosztowności Panamę, tytułową Złotą Czarę.

21 komentarzy:

 1. Nie dodałaś opisu do Warsztatu zakazanych książek, czy go gdzieś zgubiłam ja? :P W każdym bądź razie to ta książka najbardziej mnie ciekawy stąd. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz racje! Nie dodałam opisu do tej książki, gdyż nie znalazłam go u wydawcy, ale sam tytuł książki wydał mi się niezwykle interesujący i intrygujący:)

   Usuń
 2. Najbardziej zaciekawiła mnie książka "Nic do stracenia" i chyba na nią zapoluje ;-)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Literatura Greków i Rzymian" wydaje się być interesującą pozycją :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Też zwróciłam na ten tytuł uwagę:)

   Usuń
 4. "Przystań na krańcu świata" to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic do stracenia wygląda mi interesująco, ale Kocham Nowy Jork też wygląda fajnie... Chociaż pewnie jak zwykle nie znajdę czasu na te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowała mnie "Literatura Greków i Rzymian" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Och, uwielbiam Steinbecka. Nie mogę się doczekać Twojej opinii.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie zapowiedzi jutro i na pewno pojawią się w nich co najmniej dwa tytuły z Twojej listy. ;)

  Jak dla mnie, w tym miesiącu Prószyński ma najciekawszą ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem nic nie urzekło mnie na tyle, aby poczuć przeogromną potrzebę zakupów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż i tak bywa, może innym razem coś Cię zainteresuje:)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 10. Chyba najbardziej zaciekawiła mnie "Lekcje Madame Chic
  Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu"

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaprezentowałaś świetne książki, jednak serce mocniej zabiło nad tytułem ,,Literatura Greków i Rzymian":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wyżej już wspomniałam, również zwróciłam uwagę na tę książkę. Jestem jej ogromnie ciekawa, zobaczymy czy warta polecenia:)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)