niedziela, stycznia 12, 2014

EKSPRES POLARNY - FILM

Ekspres polarny (The Polar Express) jest filmem animowanym z 2004 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa. Film opisuje przepiękną historię chłopca, który uwierzył w Świętego Mikołaja zaczerpniętą z książki dla dzieci Chrisa Van Allsburga pod tym samym tytułem. 
W Wigilię Bożego Narodzenia  kilkuletni chłopiec, który wątpi w istnienie prawdziwego Świętego Mikołaja, zostaje obudzony przez odgłosy pociągu. Wychodzi w nocy przed drzwi domu i spostrzega konduktora oraz pociąg z napisem Polar Express. Konduktor wyjaśnia chłopcu, że pociąg zmierza na biegun północny i zaprasza go, aby wsiadł. Mały chłopiec waha się, lecz w końcu decyduje się i wsiada. W pociągu pełnym dzieci, chłopiec poznaje i zaprzyjaźnia się z trójką z nich. Podczas podróży na biegun północny dzieci przeżywają niezwykłe przygody.
Ekspres polarny jest ciepłym i rodzinnym filmem utrzymanym w świątecznym klimacie. Film robi dobre wrażenie, może zachwycić małe dzieci jak i dorosłego:) 
 


(źródło zdjęć: internet)

4 komentarze:

 1. Świetny film na okres przedświąteczny :) uwielbiam wtedy oglądać kino familijne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, w okresie świątecznym ten film ma swoją magię:)

   Usuń
 2. Staram się w każde święta oglądać ten film, bo wtedy ma wyjątkowy urok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, ale niezbyt lubię ten typ animacji...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)