niedziela, października 30, 2011

"Diabeł ubiera się u Prady " Lauren Weisberger

Dzisiaj chciałabym polecić książkę, światowy bestseller, zwłaszcza dla żeńskiej części czytelników pod tytułem "Diabeł ubiera się u Prady " Lauren Weisberger.
Książka bardzo mi się podobała, warto ją przeczytać, bo jest świetna, genialna, napisana lekkim piórem, jak i obejrzeć film. W obu przypadkach gwarantuję dobrą rozrywkę.
Samą książkę czyta się łatwo i przyjemnie, jest wciągająca.
Debiut literacki, który podbił świat! Żywa, inteligentna i dowcipna narracja natychmiast wciąga czytelnika w świat, gdzie chodzi się wyłącznie na wysokich obcasach!
Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika "Runway", jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef "z piekła rodem". Swoich pracowników traktuje jak służących, wymaga całkowitej dyspozycyjności, nie uznaje sprzeciwu. Presja, by być pięknym i szczupłym, nosić stroje od  Prady, Versace`a i Armaniego, wyglądać jak zawodowa modelka, jest ogromna, brakuje natomiast zwykłej życzliwości. Za nieodpowiednie szpilki można wylecieć z pracy. Andrea żyje w straszliwym stresie, wiedząc, że jeśli przetrwa rok, zostanie zaprotegowana do pracy w dowolnie wybranej gazecie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)