sobota, listopada 19, 2011

"Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules" Helen Fielding

Tytuł: Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules
Autor: Helen Fielding
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 356
Moja ocena 4/6

Seria "Literatura w szpilkach" to błyskotliwe współczesne powieści popularnych na całym świecie autorów. Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Wątki obyczajowe przeplecione z romansowymi, język żywy i dowcipny, postacie odważne, z wyobraźnią i fantazją.

Olivia Joules - nieustraszona, olśniewająco piękna, niezależna dziennikarka pisząca o sprawach związanych z modą i urodą, która niespodziewanie przeistacza się w superszpiega - nowa bohaterka na miarę XXI wieku stworzona przez Helen Fielding, twórczynię Bridget Jones. W palącym słońcu Miami, Los Angeles, królestwie implantów, na połyskliwych wodach Karaibów i pustyniach Arabii Olivia Joules, uzbrojona w szpilkę do kapelusza, ostry jak brzytwa dowcip i stanik ze specjalnymi fiszbinami, staje do walki z siłami terroru.
Która dziewczyna oprze się uwodzicielskiemu, potężnemu Pierre'owi Ferramno -mężczyźnie ślącemu spojrzenia spod na wpół przymkniętych powiek, o nienagannym smaku, niewyobrażalnie bogatemu, posiadaczowi egzotycznych posiadłości w najdalszych zakątkach świata i wątpliwego francuskiego akcentu? Czy możliwe, aby tenże Ferrano był czołowym terrorystą dążącym do destrukcji zachodniego świata, ukrywającym się za zasłoną dymną wyśmienitych win, jachtów i aktorek łamane przez modelki? A może to jedynie bezpodstawne podejrzenia, wytwór rozbuchanej wyobraźni Olivii Joules?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)