wtorek, grudnia 06, 2011

Coco Chanel - Cristina Sanchez Andrade


Pełna wzlotów i upadków historia słynnej projektantki mody: kontrowersyjnej i charyzmatycznej, ambitnej i utalentowanej kobiety, nauczonej przez życie, że można polegać tylko na sobie. Jest Nowy Rok 1971. W luksusowym apartamencie hotelu Ritz, stara i samotna Coco wspomina swoje losy. Od biednego dzieciństwa i internatu, z której pewnego dnia uciekła w „wielki świat”, gdzie adorowali ją najprzystojniejsi mężczyźni epoki. Kapitalny portret jednej z pierwszych biznes-Woman na tle szalonego Paryża I połowy XX wieku.
87 lat życia w ułamkach sekund przelatuje przez umysł Coco. Wspomnienia ludzi, zdarzeń, miejsc zostają przywołane przez zbliżający się pocisk. Kto strzela, dlaczego A może to tylko kolejne urojenie...  Znana milionom, w głębi duszy zawsze była samotna. Autorka za pomocą zwięzłego języka oddaje charakter ambitnej, chłodnej, a zarazem pełnej wdzięku i energii, żądnej sukcesu kobiety.

 


 Coco Chanel and Arthur Capel1 komentarz:

  1. właśnie przeczytałam tą książkę i gorąco polecam ! ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)