niedziela, stycznia 29, 2012

"Mistryzni gry" - Sidney Sheldon

Tytuł: Mistrzyni gry
Autor: Sidney Sheldon
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 421
Moja ocena: 5/6

Największy bestseller jednego z najpopularniejszych pisarzy świata.
Słowo o autorze - Sidney Sheldon był legendą show-biznesu, sławą Broadwayu, jedynym pisarzem uhonorowanym Oskarem, według Księgi rekordów Guinnessa - najczęściej tłumaczonym pisarzem świata. Zasłynął jako wspaniały, wyjątkowy twórca ponadczasowych, pełnych akcji i napięcia powieści o wielkich pieniądzach i zgubnych namiętnościach najbogatszych i najpotężniejszych. Był mistrzem w tworzeniu niezapomnianych postaci kobiet. Nikt tak jak on nie potrafił wykorzystywać motywów z najlepszych powieści sensacyjnych, przygodowych i melodramatów, by przekształcić je w pasjonujące opowieści o prawdziwych ludzkich dramatach w sceneriach pobudzających wyobraźnię.

"Kate Blackwell zdobyła gigantyczną fortunę, zbudowała międzynarodowy koncern, stworzyła finansowe imperium. W dniu wielkiego przyjęcia uświetniającego jej dziewięćdziesiąte urodziny przyjmuje życzenia od najpotężniejszych tego świata. I wspomina długą drogę, jaką było jej życie - od południowoafrykańskiej kopalni diamentów przez paryskie salony po nowojorskie drapacze chmur. Otaczają ją twarze najbliższych... i duchy przyjaciół i wrogów - ludzi, których kochała i którymi po mistrzowsku manipulowała... "

Mistrzyni gry to super powieść, przygodowa, romantyczna i za razem sensacyjna. Czyta się ją szybko, wciąga czytelnika, jest ciekawa i interesująca. Akcja początkowo toczy się w Afryce, gdy pradziadek Kate zbija fortunę na kopalni diamentów, potem toczy się w Paryżu i Nowym Jorku. Świetna książka, zachęcam do przeczytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)