niedziela, lutego 05, 2012

"Zamach" - Tom Clancy


Tytuł: Zamach
Autor: Tom Clancy
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 359
Moja ocena: 3/6


"Net Force to specjalny odział FBI do walki z przestępczością internetową, którego akcje opisuje cykl 10 powieści Clancy'ego i Pieczenika. Pierwszy tom z cyklu opowiada o walce z rosyjskim hakerem Plehhanovem, który kradnie pieniądze z kont służb bezpieczeństwa, aby kupić sobie władzę."

Steve Day dyrektor Net Force FBI, ginie w zamachu samochodowym. Na jego miejsce zostaje powołany Alex Michaels, który za wszelką cenę chce złapać morderców. Początkowo uważa, że zabójstwo jego przyjaciela Steve było wykonane na zlecenie szefa nowojorskiej mafii  Raya Genaloniego. Tymczasem Day ginie na zlecenie Władimira Plechanowa Rosjanina, programisty komputerowego mieszkającego w Groznym w Czeczeni, który za cel obrał sobie zdobycie zdobycie pieniędzy i władzy.
Autor już na początku zdradza kim jest zamachowiec, według mnie mógłby to zrobić trochę później.
W książce jest kilka wątków, które ze sobą łączą się. T.Clancy wprowadził do swojej powieści kryminalnej świat wirtualny, do którego bohaterowie mogli przenosić się za pomocą swoich awatarów i programów komputerowych. Książka nie jest rewelacją, spodziewałam się czegoś lepszego.

1 komentarz:

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)