wtorek, listopada 24, 2015

PLANY CZYTELNICZE
W dzisiejszym poście chciałam pokazać Wam mój mini stos, czyli moje najbliższe plany czytelnicze na grudzień.


Mam nadzieje przeczytać powyższe książki w nadchodzącym miesiącu, gdyż u mnie, chociaż zapewne z tym problemem boryka się wielu miłośników książek, z czasem na czytanie jest średnio dobrze, ale staram się czytać jedną książkę tygodniowo. 
Przy wyborze, nie chciałam zbytnio ograniczać się do jakiegoś gatunku literackiego (ale wyszło jak wyszło). Generalnie jestem otwarta na wszystko i staram się poszerzać swoją ogólną wiedzę, czytając różne książki. 
Uwielbiam czytać klasykę, a jeżeli ktoś śledzi mojego bloga od dłuższego czasu, to wie, że chętnie poczytuję właśnie klasykę, ponieważ jest ona dla mnie takim pewnikiem dobrej książki. Obecnie rynek wydawniczy oferuje przeogromną ilość książek, co widać w comiesięcznych premierach wydawnictw. Jednak nie zawsze są one dobre, warte przeczytania itp. itd. Co wcale nie znaczy, że współcześni pisarze piszą źle.
A wracając do moich książek, jeżeli czytaliście którąś z nich, to podzielcie się opinią. Które warto poznać, które nie, co o tych pozycjach sądzicie. Ja najbardziej jestem ciekawa "Złotego notesu" Lessing, to jedna z moich ulubionych pisarek i tą książkę chciałam już od dłuższego czasu przeczytać."Pani Bovary" Flauberta, właśnie czytam i jestem pod wielkim wrażeniem.

Od góry:
 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Stieg Larsson 
 2. Nowy wspaniały świat, Aldous Huxley
 3. Królowa Margot, Aleksander Dumas
 4. Pani Bovary, Gustave Flaubert
 5. Collide, Gail McHugh
 6. Zloty notes, Doris Lessing

6 komentarzy:

 1. Widzę u Ciebie pierwszą część trylogii "Millenium" ♡ daj znać jak wrażenia, gdyż sama planuje przeczytać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko przeczytam, to na pewno napiszę recenzję.

   Usuń
 2. Collide, Gail McHugh - jak dla mnie rewelacja. Kontynuacja trochę słabsza. Polecam jednak obie. Innych ze stosu nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info:) Chętnie przeczytam i część drugą.

   Usuń
 3. Ja właśnie przymierzam się do „Pani Bovary”. Miałam wiele okazji, by sięgnąć po tę powieść, ale zawsze jakaś inna książka (lub co gorsza - przyziemność) była ważniejsza. Pozostałe książki z tego stosiku cierpliwie czekają na swoją kolej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie było podobnie, z przeczytaniem "Pani B." zwlekałam ponad rok. Właśnie wczoraj skończyłam ją czytać, to świetna książka, na pewno nie będziesz żałować. Polecam!

   Usuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)