środa, lutego 13, 2013

Hemingway & Gellhorn - Film

Hemingway i Gellhorn (2012) 

"Hemingway & Gellhorn" jest to dramat wojenny, opowiadający o związku miłosnym Ernesta Hemingwaya (Clive Owen) i Marty Gellhorn (Nicole Kidman). Hemingway jest znanym i wybitnym pisarzem, a Marta amerykańską pisarką i reporterką. Poznali się przypadkowo w 1936 roku. Niedługo potem wyjechali do ogarniętej wojną Hiszpanii i zostali kochankami. Marta i Ernest spędzili ze sobą dobrych kilka lat, Marta była jego trzecią żoną, świetną korespondentką wojenną i wielką inspiracją do napisania przez Hemingwaya słynnej powieści Komu bije dzwon. Nie wiem ile było prawdy historycznej w tym filmie, ale szalenie mi się podobał -:)
12 komentarzy:

 1. Może i jest to interesująca produkcja, ale ja nie znoszę wojennych filmów mimo, iż czasem przeważa w nic miłość a nie wojna, czy mord, dlatego tym razem jednak podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odebrałam tego filmu jako typowego filmu wojennego, albo miłosnego i taki on tez nie jest. Wojna jest gdzieś tam w tle. Chodzi tutaj o pokazanie dwóch ciekawych osobowości ze świata literatury Hemingwaya i Gemshorn:))

   Usuń
 2. Uwielbiam Nicole Kidman. Z nią mogę oglądać wszystko co popadnie. ;D
  A historyczne, wojenne i kostiumowe filmy uwielbiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo jestem ciekawa tego filmu. Ale przede wszystkim muszę wreszcie nadrobić Hemingwaya.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ten film w planach już od dłuższego czasu, po Oscarach muszę w końcu się zebrać i obejrzeć. Ciekawa jestem, jak Kidman wypadła w tej roli.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czemu nie mogę dodać komentarza pod Twoim. =/

  Pytanie brzmi, od czego najlepiej zacząć przygodę z autorem? (Mam co prawda za sobą dwie książki, ale to było tak dawno, że średnio je pamiętam - no, może poza wałkowanym w szkole "Starym człowiekiem...").

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęłabym od "Komu bije dzwon", uznawanej za najlepszą powieść Hemingwaya.

   Usuń
 6. Bardzo lubię Clive'a Owen'a, zapisuję tę pozycję "do obejrzenia"

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno się nie rozczarujesz filmem i samym Clivem :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja osobiście uwielbiam Ernesta Hemingway i z pewnością obejrzę ten film!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, które zawsze chętnie czytam i na które staram się w miarę możliwości odpowiadać:-)